Jesteś w sekcji:   Strona główna  > 

Aktualności

 >  Newsy rynkowe

Powrót do listy aktualnościDrukujNewsy rynkowe


FIRMOWE APARTAMENTY
dodano: 2009-11-25 10:24:52

 

Na luksus zakupu lub wynajmu ekskluzywnego apartamentu mogą sobie pozwolić jedynie najbogatsi. Dlatego też tego rodzaju nieruchomości cieszą się zainteresowaniem głównie poważnych biznesmenów i inwestorów, zagranicznych firm mających swoje siedziby w Polsce oraz polskich firm zatrudniających zagranicznych pracowników. Wśród kupców lub najemców można znaleźć także wykonawców wolnych zawodów.
Mimo trudnej sytuacji w gospodarce apartamenty nadal przyciągają poszukiwaczy wygód i elitarności. Deweloperzy inwestują w prestiżowe budynki, a kupujące je osoby mają świadomość, że popyt na dobra luksusowe nie podlega wahaniom rynku.

 

Przy budowie apartamentowca lub przebudowie już istniejącego budynku deweloper zwraca uwagę na położenie, metraż i rozwiązania zastosowane do wykonania nieruchomości. Istotne są także dodatkowe udogodnienia i usługi oferowane mieszkańcom (strzeżony parking, basen, siłownia, restauracja, itp.). Im więcej elementów uatrakcyjniających lokum, tym większa jego luksusowość, a co za tym idzie i cena.

 

Wbrew pozorom, lokale o podwyższonym standardzie mogą też być sposobem na generowanie oszczędności w przedsiębiorstwie. Jeśli firma często wysyła swoich pracowników do jakiegoś miasta lub często przyjmuje gości w swojej siedzibie, może kupić takie mieszkanie, zamiast stale opłacać pokoje w ekskluzywnych hotelach.

 

Banki coraz przychylniej rozpatrują wnioski o kredytowanie takich inwestycji, co prawdopodobnie spowodowane jest ogólną „odwilżą”, która powoli rozwija się na polskim rynku bankowym.
Szczególnie w takich przypadkach, kiedy klientem jest bogaty, szanowany biznesmen lub duże przedsiębiorstwo, możliwe jest ustalenie długiego okresu kredytowania oraz odroczenie spłaty zaciągniętego kredytu nawet o 5 lat. Dzięki temu miesięczne raty płacone w pierwszych latach trwania umowy mogą być o co najmniej kilkaset złotych niższe niż w przypadku standardowych kredytów.
 

 

Aktualne ceny usług budowlanych i wskaźniki rynku budowlanego znajdziesz w naszym cenniku usług budowlanych CenoBadacz BK.


Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj