Słowa kluczowe: gładka ściana, płyty ścienne, profile ścienne, stelaż, wyrównywanie ścian,

DrukujŚciany wewnętrzne


SAMODZIELNE UKŁADANIE PŁYT G-K

 

Tynkowanie surowej ściany lub pracochłonne wyrównywanie krzywego tynku można zastąpić okładziną z płyt gipsowo-kartonowych. Na względnie prostych ścianach klejenie odbywa się bezpośrednio, ale przy większych nierównościach płyty układamy na pasach kierunkowych lub stelażu.

 


Uwaga! W pokojach możemy używać płyt zwykłych, natomiast w łazience, kuchni kładziemy płyty wodoodporne (tzw. zielone).

 

ZOBACZ W JAKIEJ CENIE SĄ POLECANE PRZEZ NAS NIEZBĘDNE AKCESORIA ORAZ PŁYTY GK<- KLIKNIJ TUTAJ


Jak przyklejać płyty G-K?

Ściana, przed zamocowaniem płyt, powinna być odkurzona i zagruntowana. Płyty przycinamy na taką długość, aby pozostawić ok. 1 cm luzu między podłogą a sufitem.
Do mocowania używamy kleju gipsowego, przygotowanego w takiej ilości, którą zużyjemy w ciągu ok. 0,5 godziny. Klej nakładamy plackami wzdłuż krawędzi płyty oraz w dwóch rzędach na jej szerokości. Wykorzystując kliny, płytę ustawiamy na podłodze i dociskamy do ściany.
Wyrównanie powierzchni uzyskamy poprzez delikatne dobijanie długiej, szerokiej łaty gumowym młotkiem. W przypadku ścian, które wymagają korekty pionu lub są bardzo nierówne, mocowanie płyt wykonujemy dwuetapowo. Najpierw przyklejamy pasy płyty o szerokości ok. 5 cm w odstępach co 60 cm. Regulując grubość zaprawy klejowej lub ewentualnie przyklejając dodatkowe paski w miejscach wgłębień, możemy uzyskać równą płaszczyznę, tworzoną przez te pasy.
Następnie pacą zębatą nakładamy zaprawę klejową na pasy i dociskamy płytę. Spoiny płyt pokrywamy siatką zbrojącą i szpachlujemy, a po wyschnięciu szlifujemy je na gładko.

 

JEŚLI CHCESZ ZLECIĆ FACHOWCOM UŁOŻENIE PŁYT GK WEJDŹ TUTAJ LUB ZADZWOŃ 32 616 41 14

POSZUKUJESZ ZLECEŃ BUDOWLANYCH ZE SWOJEJ OKOLICY? WEJDŹ TUTAJ


Płyty G-K na stelażu

Jeśli remontowana ściana wymaga wyciszenia lub ocieplenia (bo np. sąsiaduje z garażem) albo chcemy w niej ukryć rury instalacji wodno-kanalizacyjnej, to pokrywamy ją płytami mocowanymi do stelaża.
Do budowy stelaża można użyć listew drewnianych o grubości przynajmniej 2 cm, przykręconych kołkami rozporowymi do ściany lub też wykorzystać systemowe profile do ścianek szkieletowych. Stelaż drewniany montujemy głównie wtedy, gdy chcemy jedynie ułożyć nowe pokrycie ściany nie zmniejszając zbytnio wymiarów pomieszczenia W innych przypadkach lepiej wykorzystać profile stalowe, przy czym mogą one być mocowane do ściany lub tworzyć niezależną osłonę zamocowaną do sufitu i podłogi.
W pierwszym wariancie stelaż mocujemy przy użyciu tzw. uchwytów elastycznych, wykorzystując profile typu CW (sufitowe,) mocowane szerszą stroną równolegle do płaszczyzny ściany.
Przy budowie samodzielnej ścianki korzystamy z profili typu UW, mocowanych do podłogi i sufitu oraz wstawionych w nie profili słupkowych typu CW.
W obu wariantach rozstaw pionowy słupków powinien wynosić 60 cm, a płyty mocujemy wkrętami samonawiercającymi co 20 cm. Jeśli ściana wymaga wyciszenia lub ocieplenia, to pod płytami układa się warstwę wełny mineralnej o grubości dostosowanej do grubości stelaża (najczęściej 4 - 6 cm).

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNOWACYJNYM SYSTEMEM MONTAŻU PŁYT GK TUTAJ
 





Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj